Lõuna-Eesti Palvushommikusöök 2014

Lõuna-Eesti Palvushommikusöök 2014

13. jaanuar 2014, esmaspäev, kell 19:33

Neljapäeval, 9. jaanuaril 2014. aastal kogunes Atlantise restoranis Tartus sadakond Lõuna-Eesti liidrit neljandale Lõuna-Eesti palvushommikusöögile.

Hommikujuht Tartumaa praost Joel Luhamets andis piibliteksti lugemiseks ning alguspalveks sõna professor Tõnu Lehtsaarele. Paari tunnise koosviibimise ajal kuuldi lugusid doktor Heljut Kaprali elust koos Jumalaga ning Dr Einike Pilli jagas mõtteid loo leidmisest. Viimane toonitas vajadust kõigil oma elule kõrvaltvaatajana pilk heita, et hinnata kas see peegeldab väärtusi ning lugu, mida soovime elada. Palvushommikusöögi auesimees, Tartu linnapea Urmas Kruuse võttis koosviibimise kokku mõtisklusega südametarkusest ning üksteise märkamise ja aitamise olulisusest. Tartu Elleri Muusikakooli viimase kursuse õpilane Paul Neitsov esitas kolm võrratut kitarrimuusikapala. Koosviibimine lõppes ühises palves, mida juhtis Tartu Salemi Baptistikoguduse pastor ja Eesti Kirikute Nõukogu asepresident Meego Remmel.

Lõuna-Eesti palvushommikusöögi eesmärk on teenida Lõuna-Eesti liidreid pakkudes kohtumisvõimalust heade mõtete jagamiseks ning omavaheliseks vestluseks ühendamaks inimesi ja valdkondi, mida keegi esindab. Hommikusöögil osalesid mitmed Lõuna-Eesti linnapead, maavanemad, linnavolikogude esimehed, riigikogulased, kõrgkoolide rektorid, kultuuritegelased, ettevõtjad ning vaimulikud.

Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160-s riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Detsembrikuu alguses toimus üheteistkümnes Eesti palvushommikusöök Toompeal, Riigikogu konverentsisaalis ning lisaks Tallinnale leiavad sarnased koosviibimised aset veel kuues Eesti linnas. Kogunemiste eesmärk on tekitada dialoog sellistes kogu Eestit puudutavates küsimustes, nagu väärtushinnangud, noorsugu ja perekond. Lõuna-Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.

Info: Triin Rait, 56220075, triin.rait@palvus.ee