Kuidas rääkida oma lugu Jeesusega kohtumisest?

Mis toimub?
KASUTAJA
kasutajanimi:
parool:

Piibel ütleb, et meil on mõistlik olla valmis igal hetkel andma tunnistust selle lootuse kohta, mis on meie sees. Paneme siia kirja mõned näpunäited, kuidas alustada oma loo rääkimist ja mida silmas pidada, kui ei ole veel palju kogemust.

1. Ülesehitus

Jaga oma lugu kolme ajaliselt võrdsesse ossa:
1. Elu enne Jeesusega kohtumist
2. Jeesusega kohtumine
3. Elu pärast Jeesusega kohtumist

Kui me räägime Jeesusega kohtumisest, me peame silmas seda hetke, kui Sa otsustasid oma elu anda temale. See on see hetk, millest alates inimese elu hakkab muutuma. Hea on, kui su lugu suudab ka seda muutust väljendada.

2. Au Jumalale

Kui sa räägid oma lugu, püüa seda teha nii, et see tooks au Jumalale. Mõnikord me kipume rääkima palju endast ja mis meie osa selles on. Fakt on see, et keegi ei suuda ennast ise päästa. See on kõik Jumala töö, las au jääb Temale.

3. Räägi lugusid

Kui sa räägid oma elust enne ja pärast Jeesuse oma ellu vastuvõtmist, püüa kasutada konkreetseid lugusid, mis illustreeriksid seda, mida sa tahad öelda. Näiteks, kui üks suurimaid muutusi sinu elus oli enesekindluse kasv pärast Jeesusega kohtumist, siis on hea rääkida mõnest konkreetsest olukorrast, nii enne kui pärast. Lood jäävad inimestele meelde ja on lihtsamini mõistetavad.

Näide enesekindluse probleemi kohta:

"Enne Jeesusega kohtumist kartsin ma sattuda inimeste tähelepanu alla. Minu jaoks rahva ees esinemine oli üks kõige hirmsamaid tegevusi. Ma mäletan, kui ma pidin firma jõulupeol Jõuluvanale laulma, nagu sellel korral kõik tegid. Ma ei olnud kunagi kõva häälega laulnud ja see oli õudus unenägu. Terve õhtu ma olin närvis ja mõtlesin ainult, kuidas sealt peolt põgeneda. Ma kartsin, et mul ei tule laulmine üldse välja. ....... "

See on küll lihtne ja piinlik lugu, aga see jääb meelde ja on põnevam kuulata, kui lihtsalt öelda, et "ma ei olnud enesekindel".

4. Keskendu ristile

Tunnistuse juures kõige olulisem punkt on see, kuidas ma Jeesusega kohtusin. Nüüd, kui oleme olnud mõni aeg juba kristlased, on hea, kui me mõtestame enda jaoks lahti, mis meiega täpselt juhtus. Kui sa räägid oma tunnistust, on väga oluline keskenduda ka ristile. Piibli järgi meie päästmine seisneb selles, mida me usume ja mida me selle põhjal teeme.

Roomlaste 10:9 ütleb: "Kui sa oma suuga tunnistad, et Jeesus on Issand, ja oma südames usud, et Jumal on ta üles äratanud surnuist, siis sind päästetakse ..."

Püüa kirjeldada, mis sinuga täpselt juhtus sellel hetkel. Mingi hetk sa mõistsid, et Jeesus on sinu eest surnud, et Jumal on ta üles äratanud ja sa oled tema tunnistanud Issandaks. See on ainuke tee Jumala juurde. Meie tunnistus ise saab juba anda teistele võimaluse Jeesuse juurde tulla. Selleks on hea, kui me mõistame, mis meiega täpselt juhtus ja me suudame seda ka teistele selgitada.

 

Kui sa räägid oma lugu, siis tee seda julgelt! Tunnistuse puhul on väga võimas see, et keegi ei saa sellele vastu vaielda. Sa ei pea kartma oma lugu rääkida, see on sinu lugu!